BAŁKÓW
BIEGANÓW
CHYCZA
Płaskorzeźba znajduje się w miejscu, gdzie dawniej przebiegała granica pomiędzy majątkiem księcia Michała Radziwiłła oraz prywatnych gospodarzy, obecnie jest to granica między Chyczą a Brzostkami. Tradycyjnie „nepomuki” ustawiane były przy mostach i brodach, a także wśród pól. Św. Jan miał chronić przed powodziami ,a z drugiej strony zapewniać uprawom opady. Figura z Chyczy prezentuje typową ikonografię: święty przedstawiony jest w stroju kanonika, a w ręku trzyma krzyż.
DZIERZGÓW
Znajduje się na nim napis: „Tomasz Trepka z Mękarzowa pamiątkę tę składa na chwałę Panu Bogu 1883”.
KOSSÓW
Ustawiony przy polnej drodze prowadzącej obok kościoła do Chyczy na miejscu wcześniejszego krzyża drewnianego. Krzyż ten w czasie wojny był obalony przez samolot, później zniszczał ze starości. Według mieszkańców Kossowa krzyż upamiętniał wydarzenia z okresu powstania styczniowego.
KRASÓW
OJSŁAWICE
Zabudowa dworska w Ojsławicach istniała jeszcze w 1945 roku. Składała się m. in. z dworu alkierzowego, kuchni, cieplarni i budynków gospodarczych.
Ufundowana na początku XX wieku przez ówczesnego dziedzica Ojsławic Wierusza Kowalskiego (jest pochowany na cmentarzu w Dzierzgowie) pod wezwaniem św. Anny.
RADKÓW
Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Przez około dwadzieścia lat wisiała na ścianie Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Radkowie. W 1949 roku pewien milicjant wrzucił wizerunek do studni. Gospodarze wydostali go i złożyli w całość. Jeden z nich zabrał go do domu, gdzie po kilkunastu latach zwrócił na niego uwagę ksiądz Tadeusz Grabek. Po konserwacji wizerunek umieszczono w kapliczce.
SKOCISZEWY
ŚWIERKÓW